Obsługa celna, nieodłącznie wiąże się z charakterem usług świadczonych przez RGW Express. Dlatego też, w strukturze RGW Express znajduje się licencjonowana agencja celna, o statusie AEO-C. Nasza agencja obsługuje wszystkich Kontrahentów, zarówno tych korzystających z naszej spedycji, jak i tych zainteresowanych wyłącznie obsługą celną towarów. Zespół wykwalifikowanych agentów celnych, dba o prawidłowe sporządzanie dokumentacji i realizację procedur celnych. Dysponujemy własnym magazynem celnym, zlokalizowanym przy samej płycie lotniska Chopina w Warszawie. Agencja celna Warszawa powszechnie stosuje procedury uproszczone (import / eksport / tranzyt), oferuje Państwu również elektroniczną, bez-papierową odprawę celną. Nasza agencja standardowo jest do Państwa dyspozycji w godz. 8.00 – 18.00, jednakże własne „miejsce uznane”, pozwala nam prowadzić odprawy poza godzinami pracy urzędu celnego, siedem dni w tygodniu. Posiadamy generalne zabezpieczenie należności celno-prawnych w wysokości 1 mln zł., natomiast w przypadku procedur tranzytowych 500 tys. zł. Przy załadunkach, rozładunkach i przemieszczaniu towarów, wykorzystujemy własny specjalistyczny sprzęt. W celu uzupełnienia oferty obsługi celnej, realizujemy transport przesyłek na trenie kraju i zagranicą.

Nasza agencja celna Okęcie oferuje Państwu między innymi:

 • status AEO – C
 • zabezpieczenie generalne należności celno-podatkowych 1 mln zł. i dla procedury tranzytu 500 tys. zł.
 • własny magazyn celny zlokalizowany w rejonie Portu Lotniczego Warszawa
 • procedura uproszczona we własnym miejscu uznanym (import/eksport/tranzyt).
 • możliwość dokonywania odpraw celnych poza godzinami pracy urzędu celnego w proc. uproszczonej
 • standardowe godziny pracy agencji celnej od 08:00 do 18:00, możliwość obsługi poza standardowymi
  godzinami pracy 7 dni w tygodniu.
 • obsługę przesyłek temperaturowo wrażliwych
 • odprawy celne dokonywane w formie elektronicznej (bez-papierowej)
 • transport przesyłek w kraju i zagranicą

Agencje celne działają na podstawie nowelizacji przepisów Kodeksu celnego z 1991 r. i są prywatnymi podmiotami rynku usług i handlu. Pełnią funkcję pośrednika między przędsiebiorcami i Urzędem Celnym. Status AEO-C jest dla organów celnych potwierdzeniem wiarygodności agencji. Agencja celna RGW dokonuje zgłoszeń celnych na podstawie upoważnienia, które można pobrać w zakładce Do pobrania.

 

Zachęcamy do kontaktu z pracownikami RGW Express, w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących interesującej Państwa usługi.