Współcześnie fracht morski cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem. RGW Express jako spedytor morski zapewnia swoim klientom szansę wyboru przewoźnika morskiego, w zależności od ich potrzeb i wymagań. Możliwość taka jest efektem długoletniej współpracy z czołowymi armatorami i przewoźnikami oraz inwestowania w ciągły rozwój. RGW Express świadczy usługi obejmujące, m. in.:

  • FCL (Full Container Load) – najczęściej stosowane kontenery to 20'/40'DC/DV, 40'HC, 20'/40'OT, 20'/40'Flatrack lub 20'/40'Reefer (RF/RH)
  • LCL (Less than Container Load)
  • obsługę celną i ubezpieczeniową
  • RoRo (Roll-on, Roll-off) – transport pojazdów i towarów
  • BB (Break Bulk) – transport masowy i specjalny

 Popularność transportu morskiego, szczególnie w handlu międzynarodowym, wynika ze zrozumiałego dążenia do minimalizacji kosztów oraz możliwości jednoczesnego przewozu dużej ilości towaru na dalekie odległości. RGW Express organizuje i zapewnia dostawę ładunku drogą morską, od nadawcy do odbiorcy, we współpracy z przewoźnikami morskimi o nienagannej reputacji. Usługa obejmuje pełną obsługę formalno-prawną, załadunek, przeładunki, wyładunek w porcie docelowym. A także odpowiednio do specyfiki zlecenia i oczekiwań klienta usługę dowozu towaru środkami transportu lądowego na miejsce załadunku oraz przewozu z miejsca wyładunku do lokalizacji wskazanej przez klienta.